کابینت

همه چیز درباره کابینت پست مدرن

کابینت پست مدرن یکی از بهترین نمونه کارهای تولید شده برای آشپزخانه می باشد که اصالت کابینت کلاسیک را با طراحی های مدرن تلفیق نموده است. این گروه از کابینت های آشپزخانه به معنای واقعی زیبایی در عین سادگی را با هم دارند و تنوع بالا در رنگ و طرح های به کار رفته در آنها همگی باعث شده اند تا در چند سال اخیر با استقبال زیادی مواجه شوند. نوین کابین؛ تولید کننده کابینت آشپزخانه در ادامه هر آنچه که باید درباره انواع کابینت پست مدرن، قیمت، طراحی و نکات مهم در خرید و ساخت آنها بدانید را ارائه خواهد داد.

کابینت پست مدرن چیست؟

یکی از محبوب ترین انواع کابینت آشپزخانه، کابینت چوبی و کلاسیک می باشد که از گذشته تا امروز از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده اند. این گروه از کابینت ها اصالت بسیار خوبی داشته اما قیمت آنها نسبتا بالا می باشد و به همین دلیل خرید آنها برای تمام آشپزخانه ها امکان‌پذیر نمی باشد. در مقابل، کابینت مدرن از دیگر نمونه های رایجی می باشد که مهم ترین ویژگی آنها سادگی ظاهری و حذف منبت کاری و کنده کاری هایی می باشد که در نوع کلاسیک در ستون و سرستون ها و روی در ها به کار می رود. این گروه از کابینت ها قیمت ارزان تری داشته و تنوع در طرح و رنگ آنها نیز بسیار زیاد می باشد. با توجه به ویژگی های مثبت و منفی که در این دو گروه کابینت وجود دارد، تلفیقی از آنها صورت گرفته و در نهایت با نام کابینت پست مدرن معرفی شده اند.

با توجه به این نوع تلفیق در طراحی کابینت آشپزخانه پست مدرن می توان گفت این کابینت ها از تنوع رنگ بالایی برخوردار بوده و قیمت ارزان تری نسبت به کلاسیک دارند و طرح های به کار رفته در آنها نیز متنوع می باشد.

انواع کابینت پست مدرن

همان طور که اشاره شد، تنوع در طراحی این کابینت ها نسبتا زیاد بوده و می توان متناسب با سبک دکوراسیون داخلی منزل گزینه های مناسبی را انتخاب نمود. کابینت های پست مدرن را می توان در دو گروه کلی تقسیم بندی نمود که عبارتند از:

کابینت انزو

یکی از بهترین و پرطرفدارترین کابینت های آشپزخانه که به خوبی تلفیق کلاسیک و مدرنیته را می توان در آن مشاهده نمود، کابینت انزو می باشد. این کابینت ها که متعلق به برند Zentique می باشند، دارای در هایی به ضخامت 25 تا 40 میلیمتر بوده و رنگ به کار رفته برای آنها حدود یک میلیمتر ضخامت دارد. بدنه این کابینت ها از ورق های ام دی اف بوده و به همین دلیل از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار می باشند.

از دیگر ویژگی های این گروه از کابینت های پست مدرن می توان به ضخامت و عمق زیاد در حکاکی و طرح های ایجاد شده با دستگاه سی ان سی بر روی در و سایر بخش های آن اشاره نمود. علاوه براین، لازم به ذکر است که رنگ های به کار رفته برای کابینت طرح انزو از نوع پلی اورتان می باشد و در مقابل نور آفتاب کاملا مقاوم می باشند. البته نوع نامرغوب این کابینت ها ممکن است با رنگ های پلی استر نیز ارائه شوند که قیمت ارزان تری داشته و مقاومت آنها در سطح بسیار کمی قرار دارد.

کابینت کف تراش

از دیگر انواع کابینت های پست مدرن می توان به نوع کف تراش اشاره نمود. کابینت کف تراش دارای بدنه ام دی اف به ضخامت 18 میلیمتر بوده و دارای روکش ملامینه می باشد. پس از برش زدن در ها و انجام مراحل مختلف سمباده کاری و غیره، در نهایت روکش پی وی سی روی آنها قرار گرفته و با کمک دستگاه وکیوم کاملا پرس میشود. نوع ورق پی وی سی و همچنین کیفیت وکیوم بر طول عمر کابینت کف تراش تاثیر بالایی دارد.

لازم به ذکر است که این کابینت ها دارای تنوع رنگ بالایی بوده و از نظر قیمت نیز گران تر از کابینت های گلاس و ام دی اف معمولی می باشند.

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه پست مدرن

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه لازم است به فاکتورهای متعددی توجه شود که از مهم ترین آنها می توان به انتخاب رنگ مناسب برای کابینت ها اشاره نمود. همان طور که در طول متن نیز اشاره شد، کابینت های پست مدرن از نظر تنوع رنگ در سطح بسیار خوبی قرار دارند و می توان متناسب با سبک دکوراسیون گزینه های متعدد و مناسبی را انتخاب نمود. از رایج ترین رنگ ها برای این کابینت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کابینت پست مدرن سفید

به جرات می توان گفت، یکی از پرطرفدارترین رنگ های مورد استفاده برای کابینت های مدرن، رنگ سفید می باشد. بازتاب نور از سطح براق کابینت های سفید باعث میشود تا فضای آشپزخانه بزرگتر جلوه کند و علاوه براین می توان آنها را با سایر وسایل موجود در محیط راحت تر ست کرد. از دیگر مزایای کابینت سفید پست مدرن می توان به زیبایی ظاهری و همچنین ایجاد حس تمیزی اشاره نمود که برای محیط آشپزخانه کاربرد زیادی دارد.

کابینت های سفید را می توان به صفحه های کورین مشکی استفاده نمود و جلوه ای منحصر به فرد را در آشپزخانه ایجاد کرد.

کابینت آشپزخانه آبی

از دیگر رنگ هایی که می توان برای آشپزخانه هایی با سبک دکوراسیون پست مدرن استفاده نمود، آبی کلاسیک و آبی روشن می باشد. آبی یکی از بهترین انتخاب ها در تمام محیط هایی می باشد که دارای دکوراسیون مدرن هستند و سادگی و آرامش و زیبایی را به خوبی با هم تلفیق می کنند.

البته توجه داشته باشید که این رنگ ها نباید براق باشند و بهتر است از نوع مات آن برای کابینت استفاده شود.

کابینت آشپزخانه طوسی

استفاده از رنگ های خنثی و آنالوگ در چند سال اخیر برای کابینت آشپزخانه رواج زیادی پیدا کرده است و با سبک های مدرن سازگاری بالایی دارد. به طوریکه می توان این رنگ را برای کابینت با طراحی پست مدرن استفاده نمود.

البته توجه داشته باشید که استفاده زیاد از این رنگ برای تمام بخش های آشپزخانه ممکن است کمی خسته کننده باشد و محیط را بی روح جلوه دهد، به همین دلیل بهتر است طوسی برای کابینت بوده و رنگ صفحه و جزیره متناسب با آن انتخاب گردد.

 

ویژگی های مهم در طراحی کابینت آشپزخانه پست مدرن

  • کابین های پست مدرن تلفیقی از نوع کلاسیک و مدرن می باشند و به همین دلیل نباید انتظار وجود حکاکی و منبت کاری های زیاد را در بخش های مختلف آنها داشته باشید.
  • کنده کاری و ابزارهای استفاده شده برای ستون و زیر ستون های این کابینت ها در حد بسیار کمتری از نوع کلاسیک می باشند.
  • تاج، زیر تاج و پاخورها برخلاف نوع کلاسیک، در کابینت های پست مدرن بسیار ساده بوده و طرح های شلوغ و متعدد در آنها به چشم نمیخورد.
  • به منظور ارائه طرح های بهتر برای این کابینت ها، لازم است به قرینه بودن طرح توجه شود.
  • رنگ های به کار رفته برای این کابینت ها پلی اورتان و پلی استر می باشد که از نظر کیفیت با هم تفاوت زیادی دارند. کابینت با رنگ های پلی اورتان کیفیت بالاتری نسبت به پلی استر داشته و در برابر خراشیدگی مقاومت بهتری دارند
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.